Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

At a store, the profits for selling each of the following items are shown as follows:

Water canteen: $2.34

Cup: $0.52

Lunch-box: $1.34

Hanger: $0.65

If the store sells 42 canteens, 73 cups, 56 lunch-boxes and 302 hangers, how much profit did the store make?

dollars

Correct!