Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

Some bottles of milk are on sale with buy 3 get 1 free and each bottle costs $4. Danna wants to buy 20 such bottles. How much does she need to spend?

$

Correct!