Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

The following shows the price of Towels at three stores.

Store A: 11 dollars for 2 Towels

Store B: 6 dollars for 1 Towel

Store C: 15 dollars for 3 Towels

If Lucy wants to buy 6 Towels, at which store it will be cheapest?

Correct!