Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

A grocery store sold 10 liters paint in a whole day. The price of each 500-ml bucket of paint is $8. How much money did the grocery store make from selling the paint?

$

Correct!