Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

The price of a hat is 3 dollars. If Jenny has 15 dollars, how many hats can he buy?

hats

Correct!