Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

The total cost of 14 apples, 10 pears and 6 oranges is $16.

The total cost of 12 apples, 6 pears and 4 oranges is $12.

How much will 4 apples, 8 pears and 4 oranges cost?

$ .00

Correct!