Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

The total cost of a cake and 7 ice cream tubs is $41.80. If the cake cost $25, what is the cost of each ice cream tub? (Please put dollars in the first box and cents in the second box.)

$.

Correct!