Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

Mike needs to buy 1,080 ball point pens for a conference. The pens are sold in boxes of 15 and cost $25 per box. If Mike has $1,072, how much more money does he need to buy all 1,080 pens?

$.00

Correct!