Create a free account!

When you create an account, we'll save your progress. Plus, you'll have access to some cool tools, like reports, assignments, gradebook, and awards.

Lillian spent $25.70 on apples, and spent on bananas 1.8 times more than on apples. How much did Lillian spend on bananas?

$

Correct!